درمان آسم بدون نياز به دارو

 

   
   

www.isaarsci.ir

   

 

 

 

 

محققان روش جديدی ابداع کرده اند که بر اساس آن می توان بيماری آسم را بدون نياز به دارو درمان کرد. به گزارش خبرگزاری رويترز، محققان علوم پزشکی در آمريکا اعلام کردند: در اين روش، ميزان گرفتگی و انسداد راههای تنفسی انسان، کمتر می شود و بيمار بدون نياز به دارو، در حمله آسم شديد رهايی می يابد.

اين وسيله جديد که کارخانه معروف اسماتکس در کاليفرنيا آن را ساخته است، ميزان حملات آسم را تا سی و دو درصد کاهش می دهد و همچنين ميزان مراجعه بيماران آسمی را به اورژانس بيمارستان ها به علت حملات شديد آسم، تا هشتاد و چهار درصد کم می کند.

آسم نوعی بيماری ريوی مزمن و التهابی است که مهمترين ويژگی آن مشکلات تنفسی پی در پی است.

افراد مبتلا به اين بيماری از حملات شديدی به هنگام وارد شدن هوا به داخل ريه ها و دشواری در تنفس رنج می برند.

اين حملات زمانی بروز می کنند که مجاری هوايی در ريه ها در اثر عوامل خاص محيط زيستی دچار بيش فعالی شده و سپس ملتهب و مسدود مي شوند. اين حمله ها شبيه به کشيدن نفس عميق در هوای به شدت سرد زمستان است. در اين حالت نفس کشيدن سخت تر شده و باعث بروز آسيب ديدگی می شود و ممکن است در نهايت به سرفه کردن بيانجامد.

به اين ترتيب با نفس کشيدن صدای خس خس يا سوت از ريه ها شنيده می شود. عوامل مولد بيماری آسم تحريک کننده های موجود در محيط زيست هستند که می توانند علائم و حملات بيماری را تشديد کنند.

عوامل و موجبات بسياری وجود دارند که می توانند علائم بيماری را تشديد کنند و معمولا از فردی به فرد ديگر متفاوت هستند.

در واقع شناسايی و جلوگيری از تماس با آنها بايد بعنوان بخشی از فعاليتهای لازم برای کنترل موفقيت آميز بيماری در نظر گرفته شود.

البته لازم به ذکر است که از بين بردن عوامل محرک بيماری بطور کامل امکانپذير نيست. اما با اين حال اگر به اين بيماری مبتلا هستيد بايد تا حد امکان اين عوامل را در منزل و محيط کار بکاهيد.

بررسی ها نشان می دهد که مهمترين عوامل محرک بروز حمله های آسم شامل کشيدن سيگار، ذرات گرد و غبار، نگهداری از حيوانات خانگی، وجود سوسک حمام در محيط زندگی، وجود کپک و قارچ در فضاهای بسته، دود، ادکلن ها و خوشبو کننده های قوی و اسپری های قوی، گرده ها و قارچهای موجود در فضاهای باز، سرماخوردگی و عفونت ها، هوا و برخی عوامل ديگر هستند.

خس خس سينه: صدايی است که اغلب اين بيماران به هنگام نفس کشيدن مخصوصا" به هنگام بازدم آن را می شنوند.

سرفه های شديد که ممکن است تا مدت های طولانی ادامه داشته باشند و اغلب يا در شب بروز می کنند و يا در شب تشديد می شوند. از علائم بيماری اند که در اين حالت بيمار احساس می کند طنابی به دور سينه اش بسته شده و دچار تنگی نفس می شود، درست مثل اينکه بيمار از داخل نی ناچار به نفس کشيدن است و يا حتی شديدتر مثل اينکه هرگز نمی تواند نفس خود را بيرون بدهد.

اين علائم ممکن است زمانی بروز کنند که شما برنامه درمانی خود را مطابق با دستورات و توصيه های پزشک متخصص به دقت دنبال نکنيد و يا با عوامل محرک بيماريتان تماس داشته باشيد.

بهترين راه جلوگيری از بروز حملات خودداری از تماس با مواد و عوامل تحريک کننده است.

 

**** 

منبع:  خبر علمي " درمان آسم بدون نياز به دارو  - روزنامه اطلاعات - شنبه 2 خرداد 1388

 

 

 

 

 

 

 

 

  بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar

 

مرکز ضايعات نخاعی جانبازان

 مهرماه  هزار سيصد و هشتاد و چهار

info@isaarsci.ir

Copyright © 2005  Isaarsci  Website . All rights reserved