حمام مناسب سازی شده با استفاده از یک دیواره ی شیشه ای

 

 

 

   
   

www.isaarsci.ir

   

 

 

 

 

 

 


این حمام با استفاده از یک دیوارشیشه ای که بصورت سفارشی طراحی می شود ، برای افرادی که از ویلچر مناسب سازی می گردد .
دوش در گوشه ای از حمام بر روی دیوار نصب می شود . یک طرف حمام ، دیواره ی شیشه ای بعد از طراحی سفارشی نصب می گردد و درسمت دیگر نیز یک پرده دوش تعبیه می گردد .
. صندلی دوش دارای یک نشیمن دو بخشی است و لولائی دارد که می تواند به واسطه ی آن تا شده و روی دیوار قرار بگیرد . ارتفاع صندلی دوش باید با ارتفاع صندلی ویلچر به یک اندازه باشد . برای ثبات بیشتر فرد ، به هنگام نشستن ، پاهای او روی یک چهارپایه کوچک قرار می گیرد .

 


کسی که از این حمام استفاده می کند ، خوب بودن دیوار شیشه ای را کاملا" حس می کند. کسانی که قبلا " از پرده حمام استفاده می کرده اند ، متوجه می شدند که ویلچرشان به خاطر گیر کردن به پرده ها به آسانی خیس می شده و آنها را به زحمت می انداخته است . اما در این حمام با وجود دیوار شیشه ای ، مشکلات قبلی آنها را برطرف می شود . صندلی تا شوی دوش هم به فرد کمک می کند که راحت تر بتواند خود را شستشو دهد .
هنگام ساخت این حمام ، روی دیوار شیشه ای سوراخهایی برای بسته شدن دستگیره تعبیه می گردد که برای ایجاد آنها باید بطور اختصاصی به شیشه بر سفارش داده شود .

 

****

منبع  :مطالب كوتاه آسيب نخاعي با عنوان " حمام مناسب سازی شده با استفاده از یک دیواره ی شیشه ای   "  ترجمه : مهندس عباس كاشي -انتشار مركز ضايعات نخاعي- www.isaarsci.ir- انتشار : مهرماه    1391   -برگرفته از سايت http://www.spinalistips.se 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar